Нигериец вкара най-бързия гол в историята на руската Висша лига, отборът му все пак загуби (ВИДЕО)

Снимка: bgprognozi.info

697 0

Във вчерашния 9 октомври ФК Ростов бе домакин на Краснодар в мач от 12-ия кръг на руската Висша лига.

Двубоят започна по страхотен начин за гостите, които откриха резултата още в началните секунди, възползвайки се от груба грешка след пускането на център. Автор на попадението бе 20-годишният нигериец Олакунле Олусегун.

Впоследствие се оказа, че голът му е паднал в 9-ата секунда след първия съдийски сигнал и така той е поставил нов рекорд във Висшата лига на Русия, която е създадена през 2001 година.

Интересно е да се отбележи, че Краснодар в крайна сметка загуби срещата, въпреки че имаше аванс от 2 чисти гола до почивката. През второто полувреме Ростов отбеляза 3 безответни попадения за крайното 3:2 и така се изкачи на 2-ра позиция в таблицата с актив от 25 точки. Гостите пък останаха на пето място с 21 пункта, а Зенит е лидер с 30.