Невероятното попадение на Дания, което приближи Франция до дъното (ВИДЕО)

1259 0

Дания успя да установи пълен контрол върху случващото се до полувремето в последния двубой на нацията в груповата фаза на Лигата на нациите. "Червеният динамит" поведе с 2:0 на "звездната" селекция на Франция и Дидие Дешан, като по този начин се изкачи до върха във временното класиране на Група "1" в Лига "А".

Междувременно Франция пък е с равни точки с Австрия на дъното в групата - 6, но "петлите" имат предимство в директните двубои. Ако Австрия обаче победи Хърватия, то те ще изпреварят "петлите" и световните шампиони ще отпаднат.

През първата част домакините наказаха грешките на Франция и поведоха с 2:0 в рамките на броени минути до почивката, а второто попадение "взриви" трибуните на "Паркен" в Копенхаген. В ситуацията Сков Олсен се възползва от неразбирателство в противника и отправи мощен и прецизен удар от границата на наказателното поле, за да удвои разликата.