Нант триумфира за четвърти път с Купата на Франция

Снимка: Twitter of FC Nantes

4906 0

Нант триумфира с Купата на Франция, след като излъга с 1:0 Ница на финала. Скъпоценното попадение за „канарчетата“ заби Людовик Блас от дузпа.

Трофеят в  надпреварата е четвърти в историята на Нант. За последно тимът я спечели през 2000 година.

Двубоят се проведе на „Стад дьо Франс“ в Париж. Двата тима изиграха равностоен мач, но „канарчетата“ се добраха до успеха.

Решителният момент дойде в 47-ата минута, когато главната съдийка Стефани Фрапар отсъди дузпа за Нант. За топката застана Людовик Блас, който не сгреши от бялата точка.

Футболистите на Ница натиснаха след гола. До края на мача обаче те не успяха да вкарат гол във вратата на Албан Лафонт.