Меси се издъни и Чили отново триумфира на Копа Америка (ВИДЕО)

2557 0

Отборът на Чили спечели юбилейния турнир Копа Америка 2016 след победа над Аржентина с дузпи. При дузпите пропуски за гаучосите направиха голямата звезда Лионел Меси и халфът на Лацио Лукас Биля, докато чилийците не сбъркаха нито веднъж и спечелиха с 4:2.

Редовното време и продълженията приключиха без отбелязан гол, а двата тима завършиха мача с по 10 души. В 28-ата минута Марсело Диас от тима на Чили бе изгонен за втори жълт картон, но аржентинците също останаха с 10 души на терена малко преди почивката, след като Маркос Рохо получи директен червен картон.

Меси: Вече стана досадно хората да те атакуват

Чили стана вторият отбор след Аржентина, който печели трофея в две поредни издания на турнира. По-рано това се бе удавало на Аржентина през 1946 и 1947 г. Гаучосите остават с 14 спечелени титли, една по-малко от рекордьора Уругвай.

Юбилейният Копа Америка Сентенарио за първи път се игра извън територията на Южна Америка, пише БГНЕС. Първото издание преди точно 100 години се бе провело в Аржентина. Следващият турнир през 2019 г. ще се състои в Бразилия. Миналата година Чили за първи път в своята история спечели надпреварата, побеждавайки Аржентина също с дузпи (4:1).