Магията на Лионел Меси вдъхнови и класира Интер Маями на 1/4-финал в Купата на лигите (ВИДЕО)

4488 0

Лионел Меси отново имаше важна роля при ценен успех на неговия Интер Маями. Отборът му победи Далас след изпълнение на дузпи, след като в редовното време срещата в 1/8-финалите Купата на лигите приключи 4:4. В турнира участват отбори от Мейджър Лийг Сокър и мексиканското първенство.

Футболната суперзвезда Лионел Меси отбеляза нови два гола за Интер Маями, като второто му попадение бе за 4:4 и падна в 85-ата минута. Аржентинецът се разписа директно от пряк свободен удар. Първото му попадение бе още в 6', като с него откри резултата. При дузпите пръв пое отговорност и отново се разписа.

След откриващото попадение на Меси последваха 3 гола на Далас, дело на Факундо Киньон, Бернанрд Камунго и Алан Веласко. В 65' Алба се отличи с втора асистенция, но този път към Кремаски, а три минути след това Робърт Тейлър си отбеляза автогол за 4:2.

10 минути преди края Марко Фарфан също прати топката в собствената си мрежа, а след още 5 минути магията на Меси даде резултат, за да се разпише и изравни резултата със седмия си гол за Маями. При дузпите единствено Памстън Помикал за Далас изпусна, което донесе и бленуваната победа за Интер Маями.