Мач в португалския елит бе преустановен, след като домакинът остана с 6 души на терена

2647 0

Мачът между Бенфика и Беленензеш от 12-ия кръг на португалското първенство беше прекъснат заради поредица драматизми в състава на домакините. Срещата продължи малко повече от 45 минути, преди да ѝ бъде сложен край.

Заради бум на заразени с коронавирус в лагера на Беленензеш, те успяха да пуснат в игра само деветима футболисти, двама от които бяха вратари. Единият от стражовете играеше като десен бек. Преди почивката домакините губеха с 0:7.

За второто полувреме Беленензеш излезе на терена със седмина играчи. Две минута по-късно обаче един от футболистите им обяви, че е контузен и не може да продължи участие в двубоя. Тогава мачът бе преустановен, тъй като по регламент на терена трябва да има поне по седем играчи от всеки отбор. Неотдавна във Франция пък отбор бе дисквалифициран от турнир заради гаф на шофьора.