Луис Суарес вкара 2 на Ливърпул и спечели титлата в Уругвай (ВИДЕО)

1934 0

По ирония на съдбата, бившият нападател на европейския гранд Ливърпул - Луис Суарес, вкара два гола на Ливърпул Монтевидео във финалния плейоф в уругвайския Елит и спечели титлата на страната!

Тимът на Насионал е новият шампион, след като постигна победа с 4:1 след продължения във вечерта на 30 октомври (местно време). Двубоят се проведе на 60-хилядния стадион "Сентенарио" в Монтевидео.

Именно Суарес откри резултата в 50-ата минута, когато нахлу в наказателното поле с топка в крака, освободи си място за удар и я прати в далечния ъгъл за 1:0. В 69-ата Весино изравни от дузпа и така изпрати финалния плейоф в продължения.

В тях Насионал вкара три безответни гола, а този за 2:1 отново бе дело на Луис Суарес - 35-годишният нападател засече центриране от крилото и с десния си крак отново изведе своя тим напред в 97-ата минута. Другите две попадения бяха дело на аржентинеца Емануел Джилиоти (107' и 113').