Лошо: Контузия може да спре Ендрик за рекорда на Пеле (ВИДЕО)

698 0

Бразилското дете-чудо Ендрик де Соуса взриви света през последната седмица. 17-годишният нападател вкара в два поредни мача за "селесао" и е на крачка от това да счупи рекорд на Краля на футбола Пеле като стане първият играч под 18-годишна възраст, който се разписва в три поредни срещи със златистата фланелка.

Контузия на същото място....

Проблемите обаче дойдоха след това. Снощи се изигра полуфиналния мач от щатското първенство Паулища - Палмейрас победи Новоризонтино с 1:0, с гол именно на Ендрик, но младото дарование се контузи двайсетина минути преди края.

Още: Заместникът на Хари Кейн втрещи с признание: Психотерапевт спаси живота ми след Световното!

Ендрик се контузи срещу Новоризонтино

В 70-та минута (07:38 във видеото) той се опита да отнеме топката с шпагат, след което се хвана за бедрото и започна да се превива от болка. Ендрик получи травма на същото място срещу Испания преди броени дни, но въпреки това изрази желание да стартира срещу Новоризонтино.

Острието се опита да продължи срещата, но просто нямаше как и напусна накуцвайки. Тепърва ще се изяснява до колко тежка е контузията, но ако има разкъсване, това може да доведе до принудителна почивка от над месец, а най-лошите, но все пак много малко вероятни, прогнози са че дори може да пропусне предстоящата Копа Америка.

Това може да повлияе много негативно на устремения Ендрик, защото съдбоносния мач, с който може да счупи рекорда, е след малко повече от два месеца - в началото на юни Бразилия играе контрола с Мексико в САЩ. Той все пак ще има право и на "поправителен" - Ендрик става на 18 чак на 21-ви юли, а до тогава "селесао" има още една приятелска среща със САЩ, както и мачове от Копа Америка.

Още: Чудовищно: Ендрик може да счупи рекорд на Краля на футбола Пеле в следващия си мач! (ВИДЕО)

Ами сега? Съотборник на Винисиус Жуниор му потърси сметка за жеста след дузпата (ВИДЕО)

Ендрик вкара с Бразилия първия си гол на "Сантяго Бернабеу" (ВИДЕО)

Въпреки болезнената загуба: Звезди на Реал Мадрид с братска среща на "Уембли" (ВИДЕО)