Ливърпул научи съперника си в полуфиналите на Световното клубно

3812 0

Мексиканският отбор Монтерей победи катарския Ал Сад с 3:2 и се класира за полуфиналите на Световното клубно първенство. Двубоят се игра в Доха на стадион "Джасим Бин Хамад".

Гостите си осигуриха комфортна преднина от два гола до почивката с попадения на Леонел Вангиони (23) и Рохелио Мори (45). В 66-ата минута Багдад Бунеджа съкрати изоставането на Ал Сад, но в 77-ата Карлос Родригес покачи на 3:1. В края на мача домакините успяха да върнат още един гол, автор на който стана Абделкарим Хасан.

В полуфиналите Монтерей ще играе с Ливърпул, мачът ще се състои на 18 декември. Вижте групата на мърсисайдци за турнира в този материал.