Литва и Черна гора си спретнаха "екшън" без победител, който прати България на дъното в групата

2109 0

Срещата между двата отбора в група "G" от квалификациите за Евро 2024, в която е и националният отбор на България - Литва и Черна гора, завърши при резултат 2:2 в Каунас.

Резултатът бе отркит в 72', когато Гитис Пауласкас получи пас и с хубав удар даде преднина на домакините. Само 6 минути по-късно черногорците изравниха. Адам Марушич прати чудесна топка в наказателното поле, а там Никола Кръстович завърши за 1:1.

В 90' след изпълнение на корнер Стефан Йоветич отклони към Стефан Савич, който от близка дистанция не сгреши и прати топката във вратата, за да могат черногорците да поведат. Това обаче далеч не бе всичко в Каунас. Федор Чернич имаше последната дума, след като бе намерен от Юстас Лацикас и с прецизен удар оформи крайното 2:2 в четвъртата минута от добавеното време.

След равенството днес Черна гора вече заема третата позиция с актив от 5 точки, Литва пък е четвърти с 2. Краят на този мач пък праща Бъглария на дъното в група "G" с 2 пункта, но и с по-лоша голова разлика.