Лийдс отново фаворит за Висшата лига, Груев с достойно представяне (ВИДЕО)

1623 0

Лийдс Юнайтед се върна към победите, след като очаквано се наложи в 36-ия кръг от Чемпиъншип. Във вторник вечер "белите" спечелиха домакинството си на Стоук Сити с 1:0. Победното попадение бе дело на Джеймс още в 33-ата минута.

Уелсецът направи разликата в срещата със страхотен удар от границата на наказателното поле. Това бе 23-а победа за Лийдс и поне временно тимът зае втора позиция в класирането с 76 пункта.

Пълни 90 минути отново записа българският представител Илия Груев, който през миналата седмица изненадващо пропусна турнирния сблъсък с Челси. Тогава се оказа, че е страдал от контузия, а срещу Стоук Сити мнението на местните фенове бе, че формата му е спаднала. Той обаче отново бе сред най-добрите в игра.

Впечатление направи, че до почивката колегите от Англия отбелязваха убедителните действия на родния национал и Камара в центъра на терена, но вторият бе заменен в заключителните минути. Трябва да се отбележи, че при нарушение срещу Груев бе показан и втори жълт картон на Пиърсън в 85'.

Този път имаше критики към Груев

"Белите" в крайна сметка взеха реванш за загубата от Стоук Сити през есента с 0:1. Пред Лийдс следващото препятствие е Шефилд след само три дни, а днешният съперник продължава битката си за оцеляване като гост на Престън.

Още: Груев се завърна като титуляр за Лийдс, но с човек повече "белите" изпуснаха "слабак"

Фен на Лийдс, който "полетя" от горния етаж на "Стамфорд Бридж", е хулиган, осъден заради бой над вратар (ВИДЕО)

Не заради дадена почивка: Контузия е спряла Илия Груев да играе срещу Челси