Легенда на Милан става треньор в САЩ


Легенда на Милан става треньор в САЩ
Снимка: Getty Images/Guliver

1359 0

Бившият италиански национал Алесандро Неста ще тренира новосъздаващия се ФК Маями, който ще бъде включен във второто ниво на футбола в САЩ - Националната американска сокър-лига (НАСЛ).

Клубът в момента е в процес на изграждане и е собственост на друга легенда на Милан и съотборник на Неста - Паоло Малдини и бизнесмена Рикардо Силва, който се занимава с препродажба на телевизионни права.

39-годишният Неста завърши кариерата си на футболист в Северна Америка - за отбора на Монреал Импакт от МЛС, след като записа 78 мача за Скуадра адзура.

Новият клуб в Маями обаче няма нищо общо с проекта на Дейвид Бекъм. Бившият капитан на английския национален отбор ще се опита също в Южна Флорида да изгради проект за МЛС.

Етикети:
Sportlive.bg

ТОЧНО ПОПАДЕНИЕ


виж всички

Още по темата


Timeout


виж всички
Избрано от Левски

"Тайни от бг елита": Как майка му се превърна в идола на Кристиан Макун от Левски

"Тайни от бг елита" е новата рубрика, с която екипът на SportLive.bg ще запознава своите читатели с любопитни...

Най-четени новини

виж всички