Милан записа измъчен първи успех в Серия А

1183 0

Отборът на Милан записа първи успех в Серия А за новия сезон, след като надделя с 2:1 над Емоли на своя "Сан Сиро".

Разликата в мача направиха новите звезди на росонерите в нападение - Карлос Бака и Луис Адриано. Бразилецът асистира на своя партньор за първия гол, дошъл в 16-тата минута и сам вкара за 2:1 в 69-тата минута с удар с глава след корнер.

Като цяло обаче росонерите се представиха много слабо и преди гола на Адриано губеха сериозно инициативата в халфовата линия, където много зле играха Сусо и Ночерино, които бяха и първите сменени от Синиша Михайлович. Всъщност извън двата гола миланци не направиха нищо в атака, докато Емоли се скъса да пропуска и вкара само чрез бившия играч на Милан Рикардо Сапонара след изящен пас с пета на Масимо Макароне. Емоли имаше още поне три много изгодни ситуации, но или не се стигаше до точен удар, или в последния момент имаше намеси в защита.

С успеха Милан ще има поне малко повече самочувствие преди големия сблъсък с Интер след две седмици - веднага след паузата за евроквалификациите.