Лацио изпусна "Чим Бом" в Истанбул

956 0

Лацио изпусна да победи Галатасарай в оспорван първи мач от 1/16-финалите на Лига Европа. Италианците имаха повече положения и трябва да са тимът, който повече да съжалява за постигнатото 1:1 в Истанбул.

Турският тим поведе още в 12-ата минута, когато първият им точен удар попадна в целта. В ситуацията Раян Донк бе изведен на ръба на засадата, като си освободи пространство и подаде на Сабри Саръоглу, който прати топката в опразнения близък ъгъл.

"Орлите" успяха да възстановят равенството 9 минути по-късно. Тогава оставеният непокрит Милинкович-Савич засече с глава центриране на Билия от корнер и върна интригата в мача.

След попадението настъпи подем в играта на гостите и се наложи Фернандо Муслера да спасява опасен удар на Пароло. Последваха пропуск за "лациалите" и ново спасяване на вратаря на Галатасарай.

Турците също имаха своя шанс да стигнат до победа, след като Умут Булут засече центриране отдясно, ала ударът му с глава попадна над напречната греда.

Реваншът в Рим е на 25 февруари от 20 00 часа.