Кошмар след кошмар за ПАОК: Крах в Европа и загуба в градското дерби с Арис за 3 дни

Снимка: The Official PAOK FC Youtube channel

3653 0

ПАОК загуби още един ключов двубой в неделя. Двуглавия орел отстъпи с 0:1 пред градския си съперник Арис в двубой от 27-ия кръг на гръцкия елит. За огромно съжаление на феновете - срещата се изигра пред празни трибуни на “Тумба” заради ново наказание към запалянковците на домакините. То бе изтърпяно в първия кръг от финалните плейофи за сезона.

Тумба ще е гореща в четвъртък

Възпитаниците на Луческу допуснаха гол след 30 минути игра чрез дългогодишния нападател на Бетис - Лорен Морон. Домакините имаха превес над случващото се на терена през цялото време, но от създадените 14 голови положения само 4 стрелби намериха очертанията на съперниковата врата. Кирил Десподов се появи този път на терена едва в 71'.

По-рано през сезона “Тумба” прие нулево реми от градското дерби, а Арис спечели през януари домакинството си с 2:1.

По този начин Двуглавия орел усложнява задачата си и в първенството, където АЕК има преднина с 2 точки пред него (60 т.) след 27 изиграни срещи. Лидерът тази седмица разби Ламия, а Панатинайкос изненадващо спечели гостуването си на Олимпиакос с 3:1. По този начин интригата в гръцкия елит е много сериозна:

1. AEK, 27 мача, 64:25 голова разлика - 62 т.
  2. ПАОК, 27 мача, 66:22 голова разлика - 60 т.
  3. Панатинайкос, 27 мача, 65:22 голова разлика - 59 т.
  4. Олимпиакос, 27 мача, 59:27 голова разлика - 57 т.

За Десподов и компания ключов се явява и предстоящият 1/8-финален реванш с Динамо Загреб в четвъртък (0:2). За солунчани остава домакинският фактор като предимство, но те имат да наваксват два гола пасив. Срещата е насрочена за 14-и март от 19:45 часа българско време.

Следете всичко най-интересно около Кирил Десподов със SportLive.bg!

Още: В Гърция критикуват Луческу, че пуснал Десподов толкова късно срещу Динамо Загреб

"Transfermarkt" актуализира цената на Кирил Десподов - вече струва с 1 милион евро повече от Илия Груев