Какъв дебют! Фирмино "избухна" с хеттрик за Ал-Ахли, Едуар Менди пък се изложи (ВИДЕО)

1639 0

Бившият футболист на Ливърпул Роберто Фирмино дебютира с гръм и трясък за Ал-Ахли, отбелязвайки хеттрик във вратата на Ал-Хазем за крайното 3:1 в мача, който откри сезон 2023/24 в елита на Саудитска Арабия.

31-годишният бразилец бе точен в шестата, десетата и седемдесет и втората минута, а гостите върнаха едно попадение 300 секунди след началото на второто полувреме.

Официален дебют за Ал-Ахли направиха и други известни имена, които доскоро се подвизаваха в английската Висша лига - Едуар Менди, Алан Сен-Максимин и Рияд Марез, като алжирецът дори се отчете с асистенция. Бившият играч на Барселона Франк Кесие също бе титуляр.

Фирмино вкара първия си гол с глава след центриране от десния фланг на Али Майраши. Четири минути по-късно Марез пусна прострелен пас успоредно на голлинията, а Фирмино засече топката на празна врата за 2:0.

Малко след началото на втората част Ал-Хазем намали на 1:2 - Едуар Менди сбърка фатално едно подаване и впоследствие бе прехвърлен от около 35 метра от Винисиус.

Все пак, в 72-рата минута Фирмино оформи хеттрика си и така сложи точка на спора - Сен-Максимин сложи топката на главата му от лявото крило, а вратарят спаси първия удар, но при добавката остана безпомощен.

Ето и пълен репортаж от Ал-Ахли 3:1 Ал-Хазем