Жорди Кайседо и Еквадор са на крачка от Световното първенство (ВИДЕО)

1968 0

Националният отбор на Еквадор е на крачка от класиране за Световното първенство в Катар. Жорди Кайседо и неговите съотборници направиха 1:1 в гостуването си на Перу. С хикса Еквадор запази третото си място в класирането след грандовете Бразилия и Аржентина, като до края в зона КОНМЕБОЛ остават още 2 кръга.

Кайседо се появи в игра десет минути преди края, като тогава и двата гола вече бяха вкарани. Еквадор откри още във втората минута, когато Микаел Естрада се възпoлзва от подаване на Торес и вкара. В 70-ата минута Перу изравни чрез Едисон Торес.

Така Еквадор е на три точки пред четвъртия Уругвай. В последните си два мача Еквадор ще се изправи срещу Парагвай, който няма шанс за класиране и срещу Аржентина, като "албиселесте" вече си осигури участие на Мондиала.

При определени обстоятелства, дори и точка за Еквадор в предпоследния мач, би класирала тима на Жорди Кайседо за Катар.