Япония се класира на Мондиал 2018

Снимка: Gulliver/Getty Images

952 0

Япония се класира за Световното първенство в Русия през следващото лято, след като победи с 2:0 Австралия в мач в Саитама от квалификационна група "Б" на зона Азия.

Така кръг преди края играчите на босненския селекционер Вахид Халилходжич си гарантираха място на Мондиала след попадения на Такума Асано в 41-вата минута и Юсуке Идегучи в 83-ата минута. "Самураите" са четвъртият класирал се отбор след домакина Русия, Бразилия и Иран.

След загубата Австралия пък има един вариант да се класира като втори отбор от група "Б". Тимът трябва да победи Тайланд в последния кръг и да очаква същевременно Япония да се справи със Саудитска Арабия.