Изпусната дузпа от Жоржиньо запази интригата между Италия и Швейцария

1983 0

Отборите на Италия и Швейцария отново не успяха да се победят, след като завършиха наравно 1:1 в предпоследен мач от квалификациите за Световното първенство по футбол през 2022 година. "Скуадра адзура" изостана в резултата на "Олимпико", но впоследствие изравни и остава непобедена.

Силван Видмер откри за Швейцария в 11-ата минута. В 36' Джовани ди Лоренцо се възползва от подаване на Лоренцо Инсинье, за да изравни резултата за европейските шампиони. До края на мача и двата отбора играха по-предпазливо и не се стигна до гол.

В 90-ата минута обаче Италия можеше да стигне до пълен обрат и победата. "Скуадра адзура" получи дузпа, но Жоржиньо не успя да вкара от бялата точка. По този начин двата тима остават с равен брой точки и по-добра голова разлика за Италия преди последния кръг.

В понеделник Италия гостува на Северна Ирландия, докато Швейцария посреща България.