Изненада в Шампионска лига: Дъндолк изхвърли БАТЕ Борисов

3617 0

Отборът на Дъндолк се класира за плейофите за Шампионска лига, след като победи БАТЕ Борисов с 3:0 като домакин и изхвърли своя съперник с общ резултат 3:1.

Ирландският тим, който преди 6 години загуби с общ резултат 0:8 от Левски в Лига Европа, вече е само на крачка от груповата фаза на най-престижния европейски клубен турнир, след като изненада опитния отбор на БАТЕ. Дейвид Макмилан вкара два гола за Дъндолк в 44-та и 59-та минута, а Роби Бенсън осигури продължаването напред, оформяйки крайното 3:0 в последната минута.

Напред продължиха още отборите на Виктория Пилзен, Динамо Загреб и АПОЕЛ Никозия, които отстраниха съответно Карабаг, Динамо Тбилиси и Розенборг.