Испания вкара 7 на Грузия, а млада надежда на Барселона пренаписа историята (ВИДЕО)

4192 0

Националният отбор на Испания постигна разгромна победа със 7:1 над Грузия като гост в мач от група "A" от квалификациите за Евро 2024 в Германия. Алваро Мората наниза 3 гола, а 16-годишният Ламин Ямал се превърна в най-младия испанец, който дебютира с националната фланелка, а същевременно добави и името си сред голмайсторите.

Първото попадение падна в 22-ата минута, когато Марко Асенсио намери Алваро Мората, а той реализира с глава. Само 5 минути по-късно пък Соломон Квирквелиа си вкара автогол. Дани Олмо направи резултата класически в 38', а Мората оформи резултата на 4:0 - 5 минути преди почивката.

След почивката - в 49', Гиорги Чакветадзе вкара почетен гол за грузинците, но това само отприщи яростта на "Ла Фурия" за още три попадения. Микел Мерино пусна хубав пас към Алваро Мората в 66', който без проблем оформи своя хеттрик. Само 2 минути по-късно пък и Неко Уилямс записа името си сред голмайсторите.

Крайният резултат 7:1 бе оформен от младата надежда на Барселона - Ламин Ямал, който бе намерен от Уилямс и с прецизен удар вкара първия си гол с националната фланелка.

Испания вече се намира на втората позиция с актив от 6 точки и отстъпва на лидера Шотландия с още 6. Грузия пък се намира на четвъртото място с 4 пункта.