Испания се класира за Евро 2020 с 2-ро равенство поред (всички резултати и голмайстори в квалификациите)

Снимка: Getty Images/Gulliver

1576 0

Отборът на Испания допусна второ поредно равенство, след като бе записал само победи в първите си 6 мача в квалификациите за Евро 2020. То обаче бе достатъчно за тима на Роберт Морено, за да си осигури участие на Европейското първенство догодина. "Ла фурия" завърши 1:1 като гост на Швеция, като дори бе близо до поражението.

Шведите водеха цяло второ полувреме, след като Маркус Берг ги изведе напред в 50'. Испанците контролираха топката в над 70% от времето, като имаха и повече удари, което, закономерно доведе до гол за тях, когато във 2-рата минута на добавеното време Родриго съумя да изравни и остави тима си непобеден в групата. Швеция остава на 2-ро място с точка повече от 3-тия Румъния.

Италия остава с пълен точков актив, като този път разгроми Лихтенщайн с пет безответни гола. "Скуадра адзура" е единственият отбор, заедно с Белгия, който е спечелил всяка една среща в тези квалификации. Дербито на Балканите, пък, бе между Гърция и Босна и Херцеговина, като южната ни съседка надделя трудно с 2:1.

Всички резултати и голмайстори (15.10)

Група D

Гибралтар - Грузия 2:3 (0:1 Хараишвили 10', 0:2 Канкава 21', 1:2 Кашаро 66', 2:2 Чиполина 74', 2:3 Квилитая 84')

Швейцария - Ирландия 2:0 (1:0 Сеферович 16', 2:0 Дъфи (автогол) 90+3')

Група F

Румъния - Норвегия 1:1 (1:0 Митрица 62', 1:1 Сьорлот 90+2')

Фарьорски острови - Малта 1:0 (1:0 Балдвинсон 71')

Швеция - Испания 1:1 (1:0 Берг 50', 1:1 Родриго 90+2')

Група G

Израел - Латвия 3:1 (1:0 Дабур 16', 2:0 Захави 26', 2:1 Камес 40', 3:1 Дабур 42')

Група J

Финландия - Армения 3:0 (1:0 Йенсен 31', 2:0 Пуки 61', 3:0 Пуки 88')

Лихтенщайн - Италия 0:5 (0:1 Бернардески 2', 0:2 Белоти 70', 0:3 Романьоли 77', 0:4 Ел Шаарауи 82', 0:5 Белоти 90+2')

Гърция - Босна и Херцеговина 2:1 (1:0 Павлидис 30', 1:1 Гояк 35', 2:1 Ковачевич (автогол) 88'