Испания наказа Италия и гледа смело към Мондиал 2018 (ВИДЕО)

Снимка: БГНЕС

1292 0

Испания срази Италия с 3:0 на стадион "Сантяго Бернабеу" в мач от квалификационна група G за Мондиал 2018.

Атакуващият халф Иско даде преднина на "Ла Фурия" в 13-ата минута от пряк свободен удар и отново той покачи на 2:0 в 40-ата с техничен изстрел от границата на наказателното поле. Третият гол за испанците вкара Алваро Мората в 77-ата минута.

Италия претърпя първа загуба в квалификации за европейски или световен шампионат от 11 години. За последно "Скуадра Адзура" падна от Франция с 3:1 на 6 септември 2006 г., след което записа серия от 56 мача без поражение.

В другите срещи от групата Албания се наложи над Лихтенщайн с 2:0 у дома, а Македония надви Израел с 1:0 като гост с гол на Горан Пандев 1/4 час преди края.

Испания води в групата с 19 точки, Италия има 16, Албания - 12, Израел - 9, Македония - 6, Лихтенщайн - 0.