Исландия унищожи "лалетата" по пътя към Евро 2016 (ВСИЧКИ РЕЗУЛТАТИ)

5337 0

Голямата сензация в днешните квалификации за европейско първенство поднесе селекцията на Исландия. Футболното джудже унищожи Холандия с 2:0 в домакинството си от група "А". "Лалетата" не приличаха на себе си и позволиха на домакините да правят, каквото си пожелаят по терена. Първият гол във вратата им падна още в 10-ата минута от дузпа, а точен беше Гилфи Сигурдсон. Отново той оформи крайното 2:0 в 42-ата. Безсилието на холандците беше пълно и те не успяха до края на двубоя дори да отбележат почетно попадение.

Селекцията на Босна и Херцеговина пък извъртя домакинско 1:1 срещу Белгия в дербито на група "В". Звездата на домакините Един Джеко откри в 28-ата минута. Раджа Наинголан изравни в 51-ата.

В другите мачове от групата изненади не се получиха. Уелс победи трудно Кипър с 2:1. "Драконите" решиха рано-рано нещата. Играещият в английския Бирмингам Дейвид Котърил откри още в 13-ата минута, а в 23-ата Хал Робсън-Кану (Рединг) покачи на 2:0. Гостите върнаха интригата след попадение на Винсънт Лабан в 36-ата, но уелсците успяха да опазят крехката си преднина и да измъкнат трите важни точки. Уелс игра почти цяло второ полувреме с човек по-малко, след като Кинг получи червен картон още в 47-ата минута.

Израел взе очаквана победа при визитата си на аутсайдера Андора. Омер Дамари откри още в 3-ата минута за гостите, но Идефонс Лима изравни след четвърт час игра от дузпа. Отново Дамари в 41-ата изведе Израел напред в резултата, а в 82-ата оформи своя хеттрик и фиксира крайното 1:3.