Интер Маями записа най-голямата победа в историята си с помощта на Суарес и Меси (ВИДЕО)

2759 0

Интер Маями записа най-голямата победа в историята си, след като се наложи в третия кръг от МЛС с 5:0 над Орландо Сити. До този момент само един път "чаплите" бяха вкарвали 5 гола в един мач - през 2021 г. на Синсинати, но тогава и съперникът върна (5:1).

Старите познайници от Барселона се позабавляваха

Безспорно в "Играч на мача" се превърна Луис Суарес, който при трансфера си в Интер се оплака от физическото си състояние и неспиращите болки, но сега уругваецът изглеждаше подмладен.

37-годишната легенда върна хиляди фенове години назад, когато с лекота вкарваше по цяла Европа. Днес той го стори само до почивката на два пъти - 4' и 11', а в 29' асистира, макар че бе на страхотна позиция за третия си гол в мача. Това бяха и първите официални попадения на уругваеца.

Суарес не смъкна нивото и след почивката, когато в 62' даде асистенция и към бившия си съотборник Лионел Меси. Аржентинецът бе открил головата си сметка в 57-ата минута след комична ситуация, при която вратата започна да се мести.

В крайна сметка Суарес бе изваден в 67', а Меси пропусна да оформи хеттрика си до последния съдийски сигнал. Интер Маями оглавява временното класиране със 7 точки, а Кълъмбъс Крю е втори с 4 пункта и два изиграни мача.

Суарес продължи да вкарва

Само след седмица на "чаплите" ще им гостуват Монреал и Доминик Янков, а преди това Интер Маями ще гостува на Нешвил в местната Шампионска лига.

Вижте всички ГОЛОВЕ на Суарес и Интер преди почивката!

Още: Нечувано: Смениха рефера на Лионел Меси заради фланелка на Интер Маями (СНИМКИ)

Неймар за Лео Меси: Надявам се, че един ден отново ще играем заедно

Къде да гледате на 3-ти март изявите на Лионел Меси и Доминик Янков в МЛС?