Илия Груев-младши вкара на Шалке и прати Вердер Бремен към Бундеслигата

2510 0

Българският младежки национал Илия Груев-младши се разписа за Вердер Бремен във Втора Бундеслига при успеха на "бременските музиканти" с 4:1 над Шалке като гост. Победата беше от огромно значение за "зелените", след като двата тима водят борба за първото място, където вече е тимът на Илия с 57 т. - с една повече от "миньорите".

21-годишният българин даде тон за победата, като откри резултата още в 9-ата минута с глава, а в 26-ата Фюлкруг удвои преднината. През втората част гостите вкараха още две попадения в рамките на две минути – в 51-ата и 53-ата точен бе Дукш. Почетното попадение за Шалке реализира Тероде, две минути преди края на редовното време.

До края на сезона във Втора Бундеслига остават само 3 кръга, а това бе  първото попадение за Илия Груев-младши за представителния отбор на Вердер Бремен. През този сезон записа 23 мача и 1 гол, а през миналия изигра общо 3 мача във второто ниво на немския футбол и местната купа.