Играч на ЦСКА писа футболна история срещу Португалия

Снимка: footbal365.com

1936 0

Луис Соарес Платини от състава на ЦСКА записа 62 минути, при паметната победа на Кабо Верде над Португалия. Без много от звездите си, домакините допуснаха изненадваща загуба в Ещорил с 0:2 в приятелски мач.

„Сините акули“ на два пъти за по-малко от 6 минути намериха вратата на противника, с което постигнаха престижна победа за историята на страната си.

Кабо Верде е 38-и в световната ранглиста, но въпреки това успя да потопи 7-ите в света, които този път не разчитаха на Кристияно Роналдо, Жоао Монтиньо, Нани, Фабио Коентрао, Бруно Алвеш и Хосе Босингва.

Интересното е, че това е бивша португалска колония, с население от едва 500 000 души, а още по интересно е, че футболисти, свързани с ЦСКА и Левски спомогнаха за победата.

Освен Луис Соарес Платини от състава на „армейците“ и игралият за Левски Гари Родригес влезе като смяна последните 10 минути.

Одаир Фортеш откри в 38-та минута, а в рамките на шест минути Геге удвои.

Силен мач за гостите направи и вратарят Вожиньо. Въпреки, че играха без звездите си, портгугалците не спираха да атакуват, но стражът демонстрира стабилна форма и се отличи с важни спасявания.

Това важи най-вече за последния половин час, когато гостите бяха заключени в своята половина.

Това беше и първата загуба на Португалия от африканска република от 1986 г. насам.