Ибрахимович изпрати Швеция на финалите на Евро 2016

1235 0

Два гола на Златан Ибрахимович помогнаха на Швеция да се класира за финалите на Европейското първенство през 2016 г. Двубоят с Дания в Копенхаген завърши 2:2 и шведите отиват в заключителната фаза, благодарение на победата си с 2:1 в първия мач в Стокхолм.

Звездата на Швеция Ибрахимович се отличи на два пъти (19`, 76`), а домакините стигнаха само до равенство с попадения на Юсуф Поулсен (81`) и Яник Вестегаард (91`).

В другия бараж Словения - Украйна също не бе излъчен победител - 1:1, като домакините поведоха в мача в Марибор с гол на Бощиян Сезар в 11-ата минута, но гостите изравниха чрез Андрей Ярмоленко в 97-ата минута след контраатака.

Украйна, която спечели първата среща с 2:0, ще играе на първенство на Стария континент за втори път. Първият бе през 2012 г., когато страната бе един от домакините на турнира.