И отново! Станимир Стоилов спечели титлата в Казахстан

1104 0

Станимир Стоилов стана шампион на Казахстан за рекорден 4-и път, след като изведе Астана за пореден път до първото място в местния шампионат, превръщайки се в най-успешния футболен треньор в историята на страната,

В двубой от последния, 34-ти кръг Астана победи като домакин Акжайик с 2:0. Първото попадение в срещата падна в 51-вата минута, когато точен бе Жуниор Кабананга, а второто дойде в последните секунди на добавеното време, като отново бе дело на конгоанския таран.

С успеха си Астана събра 79 точки, което е с 1 повече от тима на Кайрат Алмати, който остана на втора позиция. В последния кръг Кайрат се наложи с 3:2 над Актобе.

Тимът на Кайсар Кизилорда, воден от Стойчо Младенов, стигна до успех с 1:0 като гост над Тараз след гол на Дмитри Евстигнеев в 58-мата минута. Така Кайсар събра 42 точки и завършва първенството на шесто място.