И италианският футбол е сринат - Байерн вкара 7 на "Олимпико"

14757 0

Светът видя нова лекция на германския футбол. След случилото се на световното първенство и удара по Бразилия, днес бе помлян и другият голям дразнител на немците - Италия. Това стана на клубно ниво. В Рим в мач от Шампионската лига Байерн помля Рома със 7:1!

Байерн показа на Рома, че още е далеч от големите в Европа. Шамарът за Серия А бе изключително звучен, а още по-сериозен бе ударът по треньорските умения на Руди Гарсия. "Вълците" бяха тотално надиграни и още на полувремето отстъпваха с 0:5.

В 9-ата минута гостите откриха. Ариен Робен получи топката на дясното крило, направи двойно подаване с Филип Лам и с техничен удар покрай Де Санктис откри резултата. Удар на Жервиньо, спасен от Нойер, бе единственото по-интересно, което римляните създадоха през първото полувреме. Байерн пък правеше каквото си поиска. В 24-ата минута двойното този път бе межди Марио Гьотце и Томас Мюлер, а героят за Германия от финала на последния Мондиал препарира Де Санктис с нисък удар - 0:2. Рома бе в амок и минута по-късно Роберт Левандовски бе изпуснат от Янга-Мбива за да се разпише с глава след центриране на Бернат - 0:3. В 30-ата минута бе ред на четвъртия гол - Робен получи хубав пас зад гърба на Ашли Коул, а Де Санктис отново бе крайно нестабилен и изби топката във вратата си. В 36-ата минута Костас Манолас падайки игра с ръка в наказателното поле и съдията отсъди дузпа, която гипсираният Де Санктис позволи на Томас Мюлер да превърне в пети гол.

През второто полувреме Рома опита да върне част от честта си, но Жервиньо уцели гредата, а след това Флоренци не успя да преодолее стената Нойер. Вратарят демонстрира изключителната си класа, когато спря Жервиньо, който остана абсолютно сам на 2 метра след центриране на Пянич от фаул.

Рома най-сетне стигна до почетен гол, а Жервиньо се поправи в 66-ата минута с удар отблизо с глава след центриране на Наинголан. Байерн обаче не бе спрял дотук. Помагаха и защитниците на Рома и вратарят Де Санктис. Резервата Франк Рибери бе изведен в 78-ата минута и прехвърли неадекватния страж за 1:6. Не стана ясно защо вратарят не бе сменен по-рано и по този начин Гарсия донесе на тима си нечуван резил. Резервата Шердан Шакири в 80-ата минута след n-тата грешка на Де Санктис направи резултата 1:7.

В ранния мач отборите на ЦСКА (Москва) и Манчестър Сити завършиха 2:2 в мач от група „Е“ на Шампионската лига. Срещата на „Арена Химки“ се игра пред празни трибуни заради наказание на руснаците. Българският национал Георги Миланов игра цял мач за ЦСКА (Москва).

Гостите си осигуриха два гола преднина след първото полувреме с голове на Серхио Агуеро в 29-ата минута и Джеймс Милнър осем минути по-късно. ЦСКА (Москва) намали резултата с попадение на влезлия като резерва Сейду Думбия в 64-ата минута, а Начо донесе точката за своя тим след като се разписа от дузпа четири минути преди края. 11-метровият наказателен удар бе отсъден заради нарушение на Александър Коларов срещу Думбия.