И Груев не спря затъването на Лийдс - Висшата лига се отдалечава (ВИДЕО)

907 0

Лийдс продължава да се отдалечава от директно класиране за Висшата лига. Йоркширците отстъпиха при визитата си на Ковънтри в съботния следобед с 1:2. Срещата бе част от 41-ия кръг на Чемпиъншип.

Груев бе сменен след почивката

Добрата новина за гостите бе завръщането на Илия Груев в състава, макар и да бе заменен след 66 минути игра. Той не бе играл от 17-и март за Лийдс, след като се контузи на лагера с България.

В събота се проведе първата визита на йоркширците в Ковънтри от 2012 г. насам. Домакините откриха чрез Симс още в 9', а Райт удвои преднината 40 минути по-късно. В крайна сметка Пиру намали изоставането в последния четвърт час, но само за да оформи крайния резултат.

По-рано през сезона отборите направиха 1:1. По същото време Лестър спечели домакинството си на Бирмингам с 2:1 и се изкачи начело в Чемпиъншип, макар че има изигран мач по-малко (88 т., 40 срещи).

Лестър е трети във временното класиране с 86 точки след 41 срещи, а Ипсуич има пункт повече на второто място. Следете всичко най-интересно около Лийдс със SportLive.bg!

Още: Колкото точно важен е Илия Груев за Лийдс? Треньорът го показа и обясни

Илия Груев отсъства при драматичния успех на Лийдс срещу Хъл Сити (ВИДЕО)

Без Илия Груев - толкова: Лийдс пропусна златен шанс да дръпне пред Лестър (ВИДЕО)