И ЦСКА Москва разгроми отбора на Саша Илич в Русия - Пари НН напът да изпадне

Снимка: Ivan S. Ivanov / LAP.bg

1248 0

ЦСКА Москва разпиля Пари НН при понеделнишката си визита в Нижни Новгород. Столичаните се наложиха с 6:2 в много важен двубой за съперника му, ръководен от Саша Илич.

Само късметът спаси сърбина от нова срамна страница от треньорската му кариера. В миналия кръг бе формирана рекордна загуба от прекия конкурент Сочи с 1:6, а сега гол на "конете" бе отменен в заключителните секунди. Ако той бе признат, това щеше да е рекордната загуба за Илич като наставник.

Интригата в Нижни Новгород изстина още до полувремето, когато гостите вече имаха класическа преднина от 3:0 чрез Обляков, Мусаев и Зделар. 180 секунди след почивката Стоцкий намали до 1:3, но още в 56' Давила отново уби интригата.

Крайното 6:2 бе оформено в последните 8 минути от резервите Заболотний и Глебов. През зимата в Москва домакините победиха само с 3:2.

ЦСКА Москва в средата на класирането

В следващия последен кръг от руския елит Пари НН гостува на деветия Криля Советов. Ситуацията е много заплетена, тъй като Сочи е сигурен отпадащ, но победа на Балтика над Локомотив Москва и загуба на Пари НН ще означава отпадане за Саша Илич и компания.

Възпитаниците на сърбина са 14-и с 29 точки, а Балтика има с 3 по-малко, но по-добри числа в директните двубои.

Още: Помощникът на Саша Илич в ЦСКА Милорад Пекович направи Дечич Тузи шампион на Черна гора

Саша Илич изяде голям пердах от бившия асистент на Луис Енрике (ВИДЕО)

Официално: "Най-силният треньор на ЦСКА при Гриша Ганчев" с нов тим - отиде при бивш левскар