Саша Илич изяде голям пердах от бившия асистент на Луис Енрике (ВИДЕО)

Снимка: Ivan S. Ivanov / LAP.bg

1431 0

След добрия дебютен мач начело на Пари Нижний Новгород миналия уикенд (0:0 срещу Спартак Москва) днес Саша Илич трябваше да преглътне голям срам. Тимът на бившия наставник на ЦСКА София бе разпилян от последния в класирането Сочи с 1:6. Треньор на победителите пък е бившият асистент на Луис Енрике - Роберто Морено, който за кратко през 2019-та дори беше национален селекционер на Испания.

Изглежда, че Хосе Кордоба няма да ходи в Сочи....

Матео Стаматов изигра цял мач за Пари, а интересното е, че резултатът до 67-та минута бе само 2:0. След това обаче в рамките на двайсетина минути паднаха четири гола, а гостите успяха да върнат само едно почетно попадение чрез Зе Турбо в 88'.

Саша Илич

Още: Луис Енрике с първи думи за решението на Килиан Мбапе: ПСЖ ще е по-силен

Нещо друго също е много любопитно - въпреки победата, Сочи най-вероятно ще изпадне във Втора лига, което може да се окаже спънка за Левски София. Руснаците бяха сред най-активните отбори, които искаха да привлекат Хосе Кордоба, а бяха и готови да извадят най-сериозни пари от всички интересуващи се - над 2 млн евро.

При едно изпадане обаче трансферът би бил невъзможен - и клубът няма да има финансова възможност да го осъществи, защото бюджетът ще бъде значително орязан, и самият играч със сигурност няма да иска да играе във втория ешелон.

Официално: "Най-силният треньор на ЦСКА при Гриша Ганчев" с нов тим - отиде при бивш левскар