Хърватия се справи с Уелс и оглави групата си

Снимка: Guliver/GettyImages

945 0

Отборът на Хърватия надигра у дома Уелс с 2:1 в евроквалификация от група E, играна на стадиона в Осиек. „Шахматистите“ поведоха в 17-та минута след автогол на Джеймс Лоурънс, като се оттеглиха на почивка с този гол аванс.

Wтората част започна по блестящ начин за възпитаниците на Златко Далич, които покачиха на 2:0 чрез Иван Перишич. „Червените дяволи“ натиснаха в опит да се завърнат в срещата и го сториха в 77-та минута, когато се разписа Дейвид Брукс. До края, обаче, те така и не намериха сили да изравнят и загубиха двубоя, въпреки че отправиха повече точни удари от съперника, който се задоволи с два, но постигна ценни три точки.

Това бе втори успех в три мача за Хърватия, който ги изкачи и на първото място в групата, докато Уелс остава трети с три пункта. „Шахматистите“ почиват в следващия кръг, докато британците гостуват на Унгария на 11 юни. В друг двубой, но от група H, Исландия надви у дома Албания с минималното 1:0. Точен за успеха на скандинавците бе Йохан Берг Гудмундсон.