Голът на Антилевски нокаутира Швейцария, но "кръстоносците" оцеляха (ВИДЕО)

603 0

Беларус изненада цяла Европа при визитата си на Швейцария от осмия кръг в квалификациите за Евро 2024. Очакванията бяха за рутинна победа от "кръстоносците", но те едва изравниха в последната минута за крайното 3:3.

В абсолютния герой за домакините се превърна влезлият като резерва след час игра Зеки Амдуни с попадението си в 90-ата минута. Всъщност Швейцария имаше преднина в Сент Гален още в 28-ата минута с гол на Шакири.

Всичко изглеждаше повече от ясно, но беларусите обърнаха чрез Ебонг, Поляков и Антилевски. Гостите дори към 84-ата минута имаха преднина от 2 гола след преходните попадения в 61' и 69'.

В крайна сметка домакините едва не станаха за смях, но Аканджи намали в 89', а след още 60 секунди и гореспоменатият Амдуни реализира.

Така Швейцария остава на върха, но с 15 точки след 7 двубоя. По-късно тази вечер Румъния е домакин на Андора и с победа ще събере точки, колкото "кръстоносците", но с мач повече. Беларус е пети с 6 точки след 8 двубоя.

Следете всички квалификации за Евро 2024 НА ЖИВО със SportLive.bg!