Германия докосва Евро 2016 след бой над Полша

1364 0

С два гола на Марио Гьотце Германия победи Полша с 3:1 в квалификационен мач за Евро 2016, който се игра на стадион "Фолксбанк щадион" във Франкфурт.

Световният шампион започна много силно и откри резултата чрез Томас Мюлер, а малко след това неговият съотборник в Байерн Гьотце удвои. С две асистенция се отличи Йонас Хектор.

След това обаче поляците се активизираха и Роберт Левандовски намали с глава, а до края на първото полувреме нападателят пропусна още две изгодни положения.

Изигралият силен мач Гьотце нацели гредата в средата на второто полувреме, но десетина минути преди края сложи точка на спора.

Така германците си върнаха за поражението от Полша през миналата година и оглавиха класирането в група "D".