Германци превзеха Санкт Петербург в Шампионската лига

965 0

На стадион „Петровски“ в Санкт Петербург Зенит загуби с 1:2 срещу Байер Леверкузен в мач от четвърти кръг на груповата фаза на Шампионска лига.

Двата гола за гостите отбеляза Хьон-Мин Сон в 68-ата и 73-ата минута. Първото попадение дойде след страхотен далечен изстрел, плод на заучена комбинация на гостите. Вторият решителен гол дойде след поредната през второто полувреме контраатака и слаба игра на Зенит в защита. За домакините почетния гол отбеляза Рондон минута преди края на мача.

Байер Леверкузен е лидер в групата с 9 точки, следван от Монако с 5, Зенит с 4 и Бенфика с 1 точка.