Бербатов с пропуск и травма при 0:0 със Зенит

6409 0

Зенит и Монако завършиха 0:0 в първия мач от днешната програма на Шампионската лига. Димитър Бербатов започна като титуляр, но бе заменен в началото на второто полувреме.

Мачът започна с отличен шанс за Димитър Бербатов. В 3-ата минута той получи хубав пас отляво, но ударът му от много удобна позиция бе спасен от вратаря Юри Лодигин. До края на полувремето Монако бе по-активният отбор, а Зенит не отправи нито един точен удар към вратата на гостите.

Втората част бе далеч по-добра за Зенит. Димитър Бербатов пък бе заменен приудително в 52-ата минута от Яник Ферейра-Караско. Точно резервата стреля много близо до дясната греда на домакините и пропусна да открие за Монако. Въпреки териториалното си преимущество Зенит не успя да създаде достатъчно опасна ситуация.

След скучния двубой двата отбора остават лидери в групата с по 4 т. Зад тях в класирането са Байер (Леверкузен) и Бенфика с по 0т.