Франция удари Хърватия с резултата от финала на Мондиал 2018

Снимка: Getty Images/Gulliver

1690 0

Франция победи Хърватия в мач от група 3 на Лига "А" в Лигата на нациите. "Петлите" надделяха с 4:2 с голове на Гризман, Марсиал, Упамекано и Жиру. За "шахматистите" се разписаха Ловрен и Брекало. Успехът е втори от 2 мача за момчетата на Дидие Дешан, но те делят първото място в групата с Португалия.

След слабо начало за Франция, Хърватия поведе в 12-ата минута с удар от близка дистанция на Деян Ловрен. "Петлите" дочакаха своя шанс в 43-ата минута, когато след хубава атака Гризман изравни за 1:1. Две минути по-късно домакините стигнаха до обрат - Марсиал засече центриране на Бен Йедер и реализира за 2:1.

Хърватите стигнаха до равенство в 55-ата минута, когато Йосип Брекало получи страхотен извеждащ пас от Ковачич. Той напредна, преодоля няколко бранители и вкара за 2:2. Но след 10 минути "петлите" си върнаха преднината - Упамекано засече с глава центриране от корнер на Гризман. В 76' французите получиха дузпа за игра с ръка на Брозович в наказателното поле и Оливие Жиру не сгреши - 4:2.