Франция е аут от Токио 2020! "Петлите" на колене пред Япония

Снимка: Gulliver/GettyImages

13229 0

Домакинът Япония разкова безпроблемно Франция в последния мач от груповата фаза с 4:0 и по този начин „петлите” излетяха от олимпийския турнир в Токио 2020.

Хората на Силвен Рипол отпаданаха рано-рано след три разочароващи мача в турнира.

Французите трябваше да спечелят поне с два гола разлика, за да продължат и да не се вълнуват от развоя на останалия мач между Мексико и Южна Африка от група „А”.

Кубо даде аванс на японците в 27-ата минута, а седем по-късно Сакай удвои актива на Япония. Мийоши завърши добра атака на отбора си след чудесен пас на Хатате, а Коло Муани бе изгонен с директен червен картон четвърт час преди края.

В самия край на мача Маеда реализира четвъртия гол във вратата на „петлите”, оформяйки крайния резултат на „Йокохама”.