Елегантен гол на Садио Мане прати Сенегал на елиминации за Купата на африканските нации (ВИДЕО)

3946 0

Сенегал си осигури място на 1/8-финалите в турнира за Купата на африканските нации, след като победи Камерун с 3:1 в дербито на Група "C". В герои за "Лъвовете от Теранга" се превърнаха Исмаила Сар, Хабиб Диало и Садио Мане.

Сенегал е на 1/8-финал за Купата на африканските нации

Развой на Сенегал - Камерун

Още: Странно, но факт: Съпругата на Мане дори не е чувала за Джорджина Родригес

Сенегал откри резултата, отбелязвайки гол в 16-ата минута. След ъглов удар, топката бе изчистена от играч на Камерун, но тя стигна до Исмаила Сар, който я овладя и я прати неспасяемо в мрежата на Андре Онана за 1:0.

Сенегал удвои аванса си в 71-ата минута, като и при този гол бе замесен Сар, който сервира топката на Хабиб Диало, който отблизо порази вратата на Камерун.

Камерунците се върнаха в мача 7 минути преди края на редовното време. Оливие Нтчам центрира чудесно в наказателното поле, където Жан-Шарл Кастелето с глава не остави шансове на Едуар Менди.

До края на мача имаше време за още един гол, но той отново бе във вратата на "неукротимите лъвове", след като Пап Гей изведе Садио Мане в наказателното поле. Нападателят на Ал Насър си освободи пространство за шут и оформи крайния резултат 3:1 за Сенегал с много елегантен и точен удар.

Още: Съпругата на Садио Мане живее в къща с 30 роднини до пътека, по която тичат кози и е пълна с боклуци