Египет спечели драматичен мач с Мароко и е на 1/2-финал в Купата на африканските нации

3187 0

Египет надделя над Мароко с 2:1 след продължения в 1/4-финал за Купата на африканските нации. Двата тима предложиха напрегнат двубой, в който "си поделиха" по едно полувреме, що се отнася до създадените възможности и владеене на играта.

Мароко започна по-активно мача и още в 4-ата минута Ашраф Хакими беше повален в наказателното поле и съдията даде дузпа за Мароко. Софиан Буфал беше точен от бялата точка и изведе родината си напред.

Египет успя да изравни в началото на второто полувреме, като Мохамед Салах отправи мощен удар в 53-ата минута и се разписа. Мароко продължи да има по-добрите шансове и Найеф Агуерд на два пъти беше близо до попадението. В 64-ата минута негов удар с глава мина на сантиметри от гредата, а в 82-ата вратарят Габаски спаси.

В края на редовното време стражът на Египет обаче получи контузия. Той стисна зъби до 96-ата минута, но беше принудително заменен от третия вратар Мохамед Собхи. В 100-та минута Мохамед Салах намери Трезеге, който от близка дистанция направи 2:1.

В полуфиналите Мохамед Салах и компания ще имат трудна задача и ще се изправят срещу домакините от Камерун.