Два гола на Суарес спасиха Атлетико Мадрид срещу лидера в Ла Лига

1948 0

Отборът на Атлетико Мадрид се пребори за трудно равенство срещу Реал Сосиедад, след като Луис Суарес отбеляза два гола за крайното 2:2 в двубой от десетия кръг в Ла Лига. Сосиедад поведе с два гола на "Уанда Метрополитано", но не успя да удържи преднината си и се задоволи само с точка срещу шампиона на Испания.

Още в седмата минута Александър Сьорлот се разписа за гостите, възползвайки се от асистенция на Александър Исак. Самият Исак се разписа при втория гол на Сосиедад, който дойде в 48-ата минута. В 61-вата обаче Луис Суарес намали изоставането на своя отбор след асистенция на Жоао Феликс.

В 77-ата минута пък "дюшекчиите" получиха правото да изпълнят дузпа, която бе реализирана от Суарес, а резултатът - изравнен. До края не се стигна до повече голове и двата отбора поделиха точките. Това бе достатъчно на Сосиедад да оглави класирането в Ла Лига с актив от 21 точки - с една повече от втория Реал Мадрид, който е с мач по-малко. Атлетико е четвърти с 18 пункта.