Поредно загубено "Ел Класико" - ето кога за последен път Барселона победи Реал Мадрид

2023 0

Черната серия на Барселона срещу Реал Мадрид продължи и днес (24 октомври), след като тимът на Карло Анчелоти спечели първото "Ел Класико" за сезона в Ла Лига с 2:1 и то като гост в Каталуния!

Давид Алаба даде аванс на "белия балет" преди почивката, а Лукас Васкес покачи на 2:0 в 93-ата минута. В последните секунди Серхио Агуеро, който се бе появил от пейката, намали изоставането на "блаугранас", но за нещо повече нямаше време.

Така отборът на Роналд Куман получи пореден тежък удар, имайки предвид разклатеното психическо състояние на всички на "Ноу Камп" след напускането на Лионел Меси. Мнозина фенове започнаха да се питат - кога за последно Барса успя да вземе трите точки срещу Реал?

- 2 март 2019 г. - това е датата, на която каталунците за последен път победиха вечния си съперник. В среща от 26-ия кръг на Ла Лига, играна на "Сантяго Бернабеу", Иван Ракитич вкара единственото попадение в срещата!

*Последваха четири срещи в следващите две години и половина - едно равенство и три загуби за Барселона:

- 18.12.2019 г. - Барселона 0:0 Реал Мадрид

- 1.03.2020 г. - Реал Мадрид 2:0 Барселона

- 24.10.2020 г. - Барселона 1:3 Реал Мадрид

- 10.04.2021 г. - Реал Мадрид 2:1 Барселона