Дербито на Старата фирма завърши без победител

Снимка: Alan Harvey/SNS Group via Getty Images

2119 0

Селтик и Глазгоу Рейнджърс завършиха наравно 1:1 в дербито на Старата фирма в 33-тия кръг на шотландската Висша лига. С равенството възпитаниците на Стивън Джерард удължиха серията си без загуба в шампионата до цели 33 двубоя.

Домакините поведоха в резултата в 23-ата минута, когато точен беше Мохамед Елюнуси, който вкара осмия си гол през сезона. В 38-ата минута Алфредо Морелос изравни резултата. Двата тима показаха здрав сблъсък, завършил с 4 жълти картона.

Отборът на Рейнджърс, който досрочно си осигури шампионската титла, води в класирането с актив от 89 точки. "Детелините" са на втора позиция, като изостават с 20 точки и има 69 спечелени пункта. Третият в подреждането Хибърниън изостава на още 13 с актив от 56 точки.