"Червения динамит" избухна с 5 гола в Дъблин, Дания е последният евро финалист в Русия

Снимка: Guliver/GettyImages

1113 0

Ейре помечта няколко минути за класиране на Световното първенство по футбол в Русия през лятото на 2018 година, но Дания в крайна сметка смачка островитяните и спечели с 5:1 като гост, класирайки се за Мондиала по категоричен начин.

Още в 6' Шейн Дъфи даде аванс на домакините, хвърляйки феновете в Дъблин в абсолютен екстаз. Той обаче се задържа едва до 29', в която по злощастен начин САйръс Кристи си отбеляза автогол след удар в гредата на играч на "Червения динамит".

До почивката обратът беше пълен, след като Кристиан Ериксен вкара за 2:1 в 32', а в 63' и 74' той оформи своя хеттрик - 4:1

Шейн Дъфи даде преднина на “детелините” още в 6-ата минута, но автогол на Сайръс Кристи в 29-ата, три попадения на Кристиан Ериксен в 32-ата, 63-ата и 74-ата минута, и гол от дузпа на Никлас Бендтнер в 90-ата минута донесоха успеха на гостите. Първата среща в Дания бе завършила без победител - 0:0, така че днешния успех прати “червения динамит” на световното.