Българско дерби в Хърватия: Кристиан Димитров с гол в последните секунди за Хайдук

Снимка: Twitter

1943 0

Своебразно българско дерби се състоя в хърватския футболен елит. То бе между отборите на втория във временното класиране Хайдук (Сплит), където играе бившият защитник на Ботев (Пловдив) - Кристиан Димитров, и последния 10-и в елита - Интер (Запрешич), където се подвизава бившият играч на Левски - Борислав Цонев.

Димитров донесе победата за Хайдук с късен гол в 7-ата минута от добавеното време на двубоя, който оформи крайния резултат 2:1. Интер поведе в резултата в 37-ата минута с попадение на Иван Мамут. В 57-ата минута гостите останаха с човек по-малко, след като Никола Солдо бе изгонен с директен червен картон. Три минути по-късно Мийо Чаткаш вкара от дузпа и изравни.

След това се появи Димитров в 81-ата минута като резерва, за да реализира с глава. Цонев започна като титуляр, но бе заменен в 63-ата минута. А припомняме, че при първите думи на Димитров като играч на Хайдук, той свърза клуба с България.