Брилянтен хеттрик за 6 минути пренаписа историята в Мейджър лийг сокър (ВИДЕО)

9081 0

Хани Муктар от Нешвил се превърна в първия футболист в историята на американския футбол, който отбелязва хеттрик до 16-ата минута на мач и то в рамките на само 6 минути!

Муктар, който е германец, със судански корени, се разписа 3 пъти във вратата на Чикаго Файър в среща от редовния сезон в Източната конференция на Мейджър Лийг Сокър (МЛС).

Бившият отбор на Христо Стоичков Чикаго остана с човек по-малко в 14-ата минута и това улесни домакините от Нешвил. Мачът завърши при резултат 5:1, а Хани вкара своите голове в 10-ата, 13-ата и 16-ата минута, с което постави рекорд за най-бързо отбелязан хеттрик.

И трите му попадения бяха красиви, но третото бе абсолютен шедьовър от пряк свободен удар - вижте във ВИДЕОТО: