Спарта наби Слован и на терена, и на трибуните, Йънг Бойс думна Наполи

3187 0

Отборът на Слован (Братислава) загуби с 0:3 като домакин на Спарта (Прага) в мач от група „I” на Лига Европа. Всички попадения паднаха през втората част,а двубоят бе временно прекъснат малко преди края на първата част заради безредици по трибуните.

Давид Лафата откри резултата в 56-ата минута, а Тиемоко Конате удвои преднината на гостите пет минути по-късно. Ладислав Крейчи направи резултата класически 9 минути преди края на мача.

В другия мач от групата Йънг Бойс победи у дома Наполи с 2:0. Пред страхотните фенове в Берн, "жълто-черните" откриха с гол на Гийом Оро в 52-ата минута, който много технично си спря топката и се разписа с точен удар в десния ъгъл. Вторият гол дойде след контраатака в последната минута, страхотно извеждащо подаване на Щефен и завършващ удар на Бертоне.