Борусия Дортмунд удари Бохум и е на 1/4-финал за Купата на Германия, Емре Джан вкара от центъра (ВИДЕО)

1487 0

Отборът на Борусия Дортмунд успя да се класира трудно на 1/4-финалите в турнира за Купата на Германия, след като победи Бохум с 2:1 като гост на "Воновия Рурщадион".

Себастиан Алер пропусна две изгодни ситуации, но в добавеното време на първата част Емре Джан все пак успя да открие резултата, след като стражът на домакините не изчисти добре една топка, а халфът на "жълто-черните" си я овладя и с шут почти от центъра я изпрати във вратата за 1:0.

В 64-ата минута Кевин Щьогер се разписа за 1:1 от дузпа и върна интригата в 1/8-финала, но само шест по-късно Марко Ройс оформи крайното 2:1 - Джуд Белингам бе изведен от дълбочина зад отбраната на Бохум и не се полакомя, а в последния момент отклони успоредно към Ройс, който на празна врата не сбърка.